Zaznacz stronę

Łupież, to coś białego co sypie się ze skóry głowy i sprawia, że wszelkie większe przyjęcia, a także imprezy wypadają nieco stresująco, zamiast być przyczyną dobrej zabawy i relaksu w weekendowe dni. Tworzy się on z powodu chorób skórnych, albo zmian na skórze, wywołanych na przykład używaniem złego szamponu lub niedostatecznym jego spłukiwaniem.

Ale, ja dobrze spłukuję…
Tak tłumaczy się wiele osób, nie mając pojęcia, co znaczy dobrze. Chodzi o to, że nie widać dokładnie głowy przy spłukiwaniu wodą, a to może powodować iż nadmiar środków myjących pozostaje na głowie. Podobnie, jak spłukuje się mydło, bo mogłoby ono spowodować podrażnienia, tak samo zaszkodzić może szampon, a nawet resztki piany. Zwłaszcza, że ta może dobrze schować się pomiędzy włosami, albo pod ich warstwą tuż przy skórze głowy.

Alergiczne problemy
Tylko osoby mające problemy skórne z powodu różnego rodzaju uczuleń wiedzą, co to znaczy mieć alergię, a także jakie to może być denerwujące i trudne do wytrzymania, a także wyleczenia schorzenie. Jednak, niektórzy myślą, że występuje ona tylko na pewnych obszarach, nie mając pojęcia o tym, że może występować także na skórze głowy, zwłaszcza po kontakcie podrażnionej, bo ścieranej przez mycie skórze głowy. Największy problem stanowią substancje, które może zawierać szampon. Co ciekawe, już nawet ekstrakty niektórych roślin, na które osoba może być normalnie uczulona i o tym wiedzieć, mogą także wywoływać wysypkę skóry głowy, a także objawiać się właśnie łupieżem. Wobec tego, aby móc zwalczyć łupież, trzeba najpierw wyeliminować kwestie występowania uczulenia, bo w takim przypadku, konieczna może być po prostu zmiana szamponu. Na taki, który nie zawiera składników, które akurat nam szkodzą i tyle.

Szampony przeciwłupieżowe
To, takie które są przeznaczone do celów leczniczych i najlepiej jest sobie taki kupić w aptece, niektóre z nich działają nawet po myciu i dobrym spłukaniu włosów. Warto dobrze przeczytać etykietę, a także zastosować szczegółowe instrukcje, to może pomóc i to na długo.

Domowe sposoby
Wśród sposobów domowych skuteczne jest użycie do ostatniego płukania wody z octem, ale zapach jest trudny do zniesienia. Dlatego lepiej jest zastąpić go wyciśniętym sokiem ze świeżej cytryny. Włosy będą ładnie pachniały, a sposób może się okazać skuteczny, pod warunkiem powtarzania zabiegu przez kilka kolejnych myć.