Zaznacz stronę

Makijaż do pracy może być różny, wiele zależy od tego, jakie panują w danej firmie zasady, a mogą być ścisłe reguły, które zostały wyznaczone przez władze w danym przedsiębiorstwie, albo zasady panujące w miejscu pracy, które narzuciło samo życie.

Urzędowe stanowisko
Chociaż nie ma reguł, co do tego, jak się panie pracujące w biurach mają malować, to panuje przekonanie, że ich strój powinien być schludny i nieco wizytowy, gdyż reprezentują ono urząd, a więc nie tylko siebie i swoje nazwisko, czy stanowisko, ale także urząd, a to niezwykle ważne. Jeśli chodzi o to, czy makijaż może być nieco bardziej wyrazisty, niż takie lekkie tylko podkreślenie urody, to okazać się może, iż wiele zależy od tego, jak dana osoba maluje się na co dzień.

Co komu pasuje
Są osoby które malują się dość intensywnie, a stosują taki makijaż od bardzo wielu lat, co ciekawe to do nich doskonale pasuje, tak że aż trudno wyobrazić je sobie wyglądające inaczej. Chociaż do niektórych firm powinno przychodzić się z nieco delikatnie podkreśloną urodą, to nie można przecież takiej osobie zabronić się malować po swojemu, jeśli robi to ona w sposób dość profesjonalny, a jej wygląd i uroda nie są wulgarne, ani zbytnio wyzywające, a zwyczajnie taki, ma właśnie styl.

Subtelna elegancja
Ładnie wygląda makijaż dość subtelny, zwłaszcza jeśli jest on nakładany do pracy. Ma on za zadnie podkreślać urodę. Przez kilka ostatnich wieków, a nawet dekad wiele się w tej kwestii zmieniło, dziś pozwalamy sobie na więcej, a stroje do pracy bywają dość frywolne, podobnie jak same rodzaje makijaży. Rzecz jasna wiele zależy od tego, co to za praca. Inaczej malują się panie do pracy w sklepie, a inaczej takie, zajmujące nieco wyższe stanowiska, na przykład dyrektorskie. Jeszcze inny rodzaj makijażu będą miały na sobie osoby pracujące w teatrze, albo na różnego rodzaju pokazach, związanych z modą i odzieżą, gdzie może on stanowić dodatkowy walor. W przypadku wątpliwości, jaki makijaż jest odpowiedni na danym stanowisku, warto zapytać o to kierownika, dyrektora, albo po prostu pracodawcy, jeśli pracuje się w prywatnej firmie.