Zaznacz stronę

Dbanie o siebie, co to właściwie znaczy? Wielu wydaje się, że chodzi tylko o ładny wygląd, a także próbę zatrzymania czasu ponad wszystko. Owszem, warto jest dbać o to, żeby cera była dość delikatna, a fryzura dobrze ułożona na głowie. Ładne i zadbane ręce, a także długie i pomalowane paznokcie, bez pękającego lakieru, także są seksy, ale nie tylko o to chodzi.

Zdrowie od środka
Wiele problemów zarówno na skórze, jak też na przykład z włosami, a konkretnie z powstawaniem łupieżu, ma swoją przyczynę w środku naszego ciała, a konkretnie pod skórą. Sama pielęgnacja z zewnątrz, to za mało. Dobrze jest postarać się także o wsparcie od środka. Chodzi o to, żeby dostarczać ciału składników odżywczych, dobrze je uwalniać z toksyn, a na to trzeba już trochę więcej wysiłku.

Picie wody jest niezbędne
Odpowiednie ilości wypijanej wody, to kwestia nie tylko samego oczyszczania się, ale w dużej mierze korzystne dla nas przyzwyczajenie, a jeśli komuś go brakuje, bo tego rodzaju nawyku w sobie nie wyrobił za młodu, powinien postarać się, takie zachowania w sobie wykreować. Pamiętajmy więc, że 2 litry niegazowanej wody dziennie, to niezbędne minimum, natomiast kawa i herbata nie wlicza się do tej ilości, ale stanowi dodatek, kaprys, a nawet coś w rodzaju używek.

Witaminy i minerały
Te także są nam niezbędne, a niektóre mają zbawienny wpływ na wygląd naszych dłoni, paznokci, a także jak się okazuje włosów. To od nich zależy, czy będą one lśniące i mające zdrowy wygląd. Niedobory witamin mogą powodować problemy, wiele się ostatnio mówi o potrzebie suplementacji, czyli wspomagania witaminami, ale warto zawsze skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Chodzi o to, żeby nie przesadzić z nadmiarem, a także uzupełniać niedobory.

Ruch i to na świeżym powietrzu
Chodzi o regularne treningi, które także wpływają na poprawę jakości naszego życia, a także sprawiają, że nasza cera staje się bardziej promienna i delikatniejsza. Podobnie jak woda i zabiegi upiększające, także potrzebna jest nam odrobina aktywności, ważne jednak żeby była ona uwzględniana każdego dnia w całodziennym grafiku.