Zaznacz stronę

Sposobów na odmładzanie jest cała masa, niektóre z nich znane są od wieków, polegają na robieniu maseczek odmładzających, albo wpływaniu na cerę, aby ta mogła szybciej się regenerować.

Jasne kolory dla starszych
Zwłaszcza starsze osoby, które są już nieco wiekowe i zaczynają wyglądać na zmęczone życiem, muszą nieco więcej wysiłków wkładać w to, żeby jako tako rano wyglądać, ale także w ciągu całego dnia i wieczorem, kiedy mają zaplanowane spotkanie. Także wybierając się z wizytą muszą nieco doprowadzić się do ładu, ale podobnie, jak też i młodsi, gdyż chęć dobrego wyglądu zaczyna się w nas rodzić już w wieku młodzieńczym.

Blondynki i jasne kolory
Osoby mające włosy koloru jasnego, ładniej wyglądają w jasnych kolorach, zwłaszcza takich, dopasowanych do ich oprawy i koloru oczu. Także w kolorach pastelowych może im być nieco ładniej, a szarości i ponure odcienie, nawet na jesień nie są wskazane. Dbanie o skórę, a także jej należytą higienę oraz odżywianie i nawilżanie, a zimą także natłuszczanie ważne jest o każdej porze roku.

Brunetki i ciemne
Kobiety malujące się na nieco ciemniejsze kolory, albo posiadające naturalnie ciemne włosy, powinny skupić swoją uwagę na nieco bardziej intensywnych kolorach. Także soczyste czerwienie mogą być tu dość ciekawie komponujące się z taką kolorystyką fryzur. Nie są wskazane jednak zbyt jasne kolory, ale bardziej intensywne odcienie. Skóra brunetek jest bardziej podatna na słońce, to znaczy nie zawsze dotyczą ją zaczerwienienia, bywa że staje się ona od razu brązowa i wygląda ona zazwyczaj dość korzystnie, o każdej porze roku.

Stylista i nowa fryzura
Nowa fryzura może dodać uroku, zarówno sprawić że czas będzie dla nas łaskawszy, bo jeśli jest ona nieco nowoczesna, a także nowsza, sprawić może że poczujemy się nieco młodsze, a także będziemy tak wówczas wyglądać. Warto więc co kilka lat nieco zmienić swój image, a fachowcy w tej dziedzinie znający się na nowych trendach, dobrze wiedzą, jaka fryzura, będzie dobrze wyglądała na jakiej głowie, bo ważny jest jej kształt. Czasem lepsza będzie klasyka, a czasem nieco frywolna czupryna, odejmująca nieco lat.