Zaznacz stronę

Samopoczucie odnośnie własnego wyglądu może odgrywać znaczącą rolę, zwłaszcza jeśli osoba ma kompleksy. Wiele osób je ma, chociaż nie zawsze się do tego przyznają, z czasem okazuje się jednak, że to tylko chwilowy, brak niewiedzy o tym, że bywają one czymś urojonym, albo co gorsza wmawianym nam przez innych dla ich lepszego samopoczucia, naszym kosztem.

Praca nad sobą
Jeśli chodzi o ładny wygląd, nie bierze się on znikąd. Wiele zależy od nas samych, owszem pewne uwarunkowania mamy w genach, a jedne osoby są nieco ładniejsze od urodzenia, a inne zwyczajnie się same zaniedbują i „dołują”. Bardzo istotną sprawą już na początku bycia niezadowolonym ze swojego wyglądu, jest zaakceptowanie się. Chodzi o to, żeby umieć sobie wytłumaczyć, że nikt nie jest w pełni doskonałym, a można albo się samemu rozwijać i czuć wartościowym człowiekiem, albo zwyczajnie nad sobą użalać patrząc stale w lustro, niczego w życiu nie robić, nie poznawać, tylko myśleć o swoim „złym losie” spowodowanym brakiem wyglądu, takim jaki mają znane modelki.

Czy one są szczęśliwsze?
Warto zadać sobie to pytanie: „Czy modelki są szczęśliwsze od nas?”, bo jak wiemy także one cierpią na różne choroby, takie jak na przykład anoreksja, spowodowana brakiem możliwości jedzenie, tego co się lubi. Ich dążenie do perfekcji może zaburzać ich naturalną zdolność rozumienia, że niektóre obszary ciała, zwłaszcza u kobiet muszą być nieco bardziej okrągłe, niż nam się wydaje. Dla kobiet, które lubią domową kuchnię, brak możliwości zjedzenia choćby jednego pieroga, to już lekka przesada, warto o tym pamiętać skazując się na drastyczne głodówki.

Oczyszczanie ciała
Tak samo, jak skórę w salonie odnowy, oczyszcza się mechanicznie, tak samo można oczyszczać ciało od środka, przez stosowanie diet, a także przeprowadzanie krótkotrwałych głodówek, ale najlepiej pod nadzorem wykwalifikowanego dietetyka, który oceni nasz poziom zdrowia, konieczność zastosowanie określonych reguł. Czasem lepszym pomysłem od niejedzenie niczego, może się okazać picie jogurtów, albo maślanki, czy kefiru, w celu pozbycia się toksyn z organizmu, dla jego lepszego wyglądu.