Zaznacz stronę

Święta, to taki czas, kiedy nie można sobie pozwolić na to, żeby pięknie nie wyglądać, zwłaszcza jeśli jedzie się w daleką podróż do rodzinnych stron, albo odwiedzić dawno nie widzianą rodzinę. Do Świąt przygotowujemy się dużo wcześniej, także wtedy, kiedy zostajemy w domu i chcemy coś pysznego upichcić, wtedy także kwestii urody i dbania o siebie nie można zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż to będzie czas na drobne poprawki, ułożenie włosów, albo zrobienie lub poprawę makijażu.

Klasyka gatunku
Najczęstszym pytaniem, które zadaje sobie każda z nas, przed ważną uroczystością jest: „W co ja ma się teraz ubrać?”. To nic że w szafie ledwo się już mieści, to wszystko stare ciuchy, to znaczy już raz założone. I tu pojawia się pomysł, na to żeby zestawić kilka ciuchów w innej, nowej konfiguracji, no chyba że coś akurat było na wyprzedaży 😉

Piękne paznokcie
To, taki mały detal, o który warto zadbać szczególnie na święta, gdyż w ciągu całego roku, będąc nieco zajętymi ludźmi, możemy niezbyt mieć na to czasu, albo chęci. Nawet, takie zrobione u kosmetyczki w salonie odnowy, mogą się od czasu do czasu ułamać, dlatego dobrze jest je zrobić wcześniej, ale ostrożnie obchodzić się z zajęciami domowymi, albo używać rękawic, bo paznokcie nie tylko łamią się od użycia siły do szorowania, ale zwłaszcza chemicznych środków, a dodatkowo używanie rękawic ma oszczędzać naszą skórę dłoni. Zawsze sprzątanie można komuś oddelegować, albo zlecić profesjonalnej firmie, jeśli nie ma innego wyjścia, bo zbyt wiele obowiązków ma się naraz.
Piękne paznokcie, to takie które są długie, piękne i nieskazitelne, nie malowane na kolanie, na ostatnią chwilę, święta to wyjątkowy czas, wtedy można, a nawet powinno się, pozwolić sobie na nieco więcej.

Fryzura dość istotna
Ostatnie dni przed każdymi świętami salony fryzjerskie, mają dość sporo pracy, bo zjawiają się panie, które chcą wyglądać pięknie i to na ostatnią chwilę. Mają na uwadze, to że może być problem, z „wciśnięciem się”, dobrze jest umówić się wcześniej, albo zadzwonić i sprawdzić, jak sytuacja wygląda, czy uda się coś poprawić, naprawić, albo zrobić z tym „bałaganem, na głowie”.
Najlepiej także wspaniałą fryzurę zorganizować wcześniej, aby w sam dzień wyjazdu, wystarczyła lekka, osobista korekta, a włosy były dodatkową ozdobą. Kto wie, może znów pojawią się komplementy odnośnie naszego, pięknego wyglądu, albo „wiecznej młodości”.