Zaznacz stronę

Poniedziałek, to taki dzień w którym zaczyna się nowy tydzień, a wybranie się do pracy, może być dość utrudnione po leniwym weekendzie. To w takich chwilach nie chce się za bardzo układać włosów, a bywa że po zmianie czasu, za późno się wstaje i naprawdę wszystko trzeba zrobić na ostatnią chwilę. Na takie niespodzianki od losu, można się jednak trochę wcześniej przygotować.

Jak to zrobić?
Regularne chodzenie do fryzjera, to nie wymysł, ale dbanie o siebie i o porządek na swojej głowie. Dzięki temu, że fryzura zostaje co jakiś czas odświeżona, a włosy ścięte, można je potem rano tylko, lekko uczesać, aby dobrze się układały.

Regularna higiena włosów
Mycie włosów zależy w dużej mierze od tego, jaką mamy cerę i skórę głowy. Jeśli się one nieco przetłuszczają, warto zrezygnować ze zbyt gorącej wody, na rzecz takiej raczej letniej, ale nie zimnej, bo ta także może być powodem problemów. Dokładne mycie i masowanie głowy to podstawa, podobnie jak potem spłukiwanie szamponu i jego nadmiaru. Dla pozbycia się łupieżu i zmniejszenie problemu przetłuszczania się włosów, dobrze je spłukiwać wodą z cytryną, ale powinno to być ostanie płukanie, tak aby odrobina wody z cytryną pozostała na skórze. Nadmiar i tak pochłonie ręcznik, ale to co zostanie, zmieni PH na bardziej obojętne, a w efekcie poprawi ją.

Także salon odnowy
Chodzenie do salonu odnowy, także warto organizować sobie regularnie, nie dlatego że taka jest moda, ale dla zachowania pięknego wyglądu, a pozwala to na ogarnięcie tylko się potem rankiem, aby bez godzinnego przesiadywania w łazience wyglądać pięknie i kwitnąco.

Przygotowanie ubrań
Pięknie pachnące i świeże ubrania warto przygotowywać sobie dzień wcześniej, albo chociaż przed pójściem spać, kto nie rozumie, jakie to daje ułatwienie zrozumie kiedy raz zaśpi, a rano będą na niego czekać przygotowane ciuchy. To bardzo dobry plan! Rano, po przebudzeniu, ostatnią rzeczą jaką chcemy robić, to podejmować decyzje, które potem wpływają na cały nasz dzień i sprawiają że czujemy się, albo atrakcyjne, albo źle dobrałyśmy kolory. Przygotowanie zestawu do ubrania wcześniej, to oszczędność nawet 30 minut z rankiem.