Różne schorzenia, a nawet płytkę kamienia nazębnego można usuwać za pomocą ultradźwięków. Powszechnie wiadomo mało na ten temat, ale jeśli chodzi o obrazowe wyjaśnienie zasady ich działania, to można sobie wyobrazić coś takiego.

Szyby mogą pękać w wyniku rzucenia w nie czegoś, albo na przykład zbytniego naprężenia szkła, to znaczy jeśli rama okienna byłaby zbyt ciasna. Niektóre ultradźwięki byłyby także w stanie potłuc szkło na drobny mak, tak właśnie działa sposób na niszczenie kamienia nazębnego. A jest to korzystne, bo taka płyta zostaje usunięta w całości, gdyż odpada cała jej struktura.

Inne zalety
Ultradźwięki działają także na nasze ciało, między innymi na nasze uszy, ale także zakończenia nerwowe, a te mamy rozsiane po całym ciele, gdyż nasze mięśnie i skóra składa się z neuronów, czyli komórek nerwowych, a to dzięki nim odczuwamy dotyk, ból i inne wrażenia na skórze np. swędzenie, pieczenie itp.

Poprawianie jakości życia
Kosmetyka, ma na celu poprawianie jakości naszego życia, także właśnie skóry, jej odnowy biologicznej, a ultradźwięki mogą tu zdziałać dużo dobrego. Stosuje się je do pobudzania wskazanych wcześniej komórek nerwowych, tak aby te były bardziej, jakby „zrelaksowane”. Stary naskórek jest usuwany, niczym w naturalny sposób, a na jego miejscu pojawia się nowy, gdyż ten sam się niejako odradza.

Dodatkowe zalety ultradźwięków
Takie działanie za pomocą tej metody mają na celu dotlenianie naskórka, pozbawianie jej martwych naskórek ma na celu polepszanie jej stanu, za pomocą mało inwazyjnych ultradźwięków. Nadmiar łoju może powodować pojawianie się wyprysków, a także stale pogarszać stan skóry. Dzięki temu działaniu można pozbyć się także niekorzystnie wpływających bakterii, a te także szkodzą skórze. Zastosowanie peelingu ma na celu także skuteczne pozbycie się zmarszczek, a także uciążliwego trądzika. Takie zabiegi są dobre dla pań, które mają przebarwienie i duże problemy ze swoją skórą twarzy. Po nim może wrócić wszystko do normy, a skóra może odzyskać swoją młodzieńczą gładkość.