Zaznacz stronę

Wiele rzeczy dotyczących wykonywania pracy widać na dłoniach. Jeśli osoba dużo moczy je w detergentach, to znaczy substancjach chemicznych na przykład do czyszczenia, albo sprząta mieszkanie, to dłonie robią się szorstkie i nieprzyjemne.
Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku braku stosowania odpowiednich rękawic, jakimi są lateksowe jednorazówki. Mimo, że trzeba je sobie kupić, nie warto na nie żałować pieniędzy, bo to dzięki nim skóra dłoni, może dłużej zachować jako, taką świeżość.

Dokładne mycie rąk
Konieczne jest zawsze przed posiłkiem, aby ten był na tyle zdrowy, na ile powinien. W przypadku osób pracujących przy szkodliwych substancjach, ma to także ogromne znaczenie, gdyż pozwala na ich odpowiednie zmycie. Poza samym myciem dłoni, konieczne jest także ich właściwe opłukiwanie, a także suszenie za pomocą ręcznika, suszarki do rąk, albo papierowych ręczników.

Sucha skóra, szare dłonie
Sucha skóra może być dość problematyczna, bo może także pękać, a same dłonie, są dość nieprzyjemne, powodują same problemy, także z rozrywaniem pończoch i rajstop. Dają one odczucie dość sporego dyskomfortu, a nawet wyraźnie odczuwany jest brak substancji, je nawilżających.

Pielęgnacja i zabiegi
W salonie odnowy biologicznej są dostępne zabiegi, przeznaczone do odnowy zniszczonych dłoni. Polegają one na złuszczaniu naskórka, a także pobudzaniu go do szybszej i nieco głębszej regeneracji. Tak odnowiona skóra, ma potem większą miękkość, a także jest naturalnie nawilżona przez substancje występujące w naszym ciele. Aby jednak wszystko wróciło do normy, konieczne jest wykonanie zabiegu parafinowego, a także powtarzanie go co jakiś czas. No, a przede wszystkim odpowiednia profilaktyka, czyli zakładanie rękawic do prac domowych oraz stosowanie odpowiednich do rąk kremów.