Zaznacz stronę

O ile na głowie chcemy mieć piękne, bujne i zadbane włosy, nie chcemy ich widzieć w innych miejscach, takich jak chociażby nogi. Bywa jednak, że jest zupełnie na odwrót, a raz zgolone maszynką na nogach, odrastają i to ze zwiększoną mocą.

Takie znacznie utwardzone włoski, powodują znacznie większe kłucie, zwłaszcza o rajstopy i spodnie, a także wyglądają o wiele gorzej, niż te pierwsze włoski przez nieprofesjonalną depilacją. Golenie działa tylko na zewnątrz, a to znaczy cebulki ich pozostają pod skórą.

Jak to się dzieje?
Tak się składa, że podobnie jak podcinając włosy na głowie, aby je wzmocnić i spowodować, aby stały się nieco gęściejsze, tak samo wpływamy golarką, goląc nogi. Czyli działamy podwójnie na swoją niekorzyść, bo nie dość że zadajemy sobie ból, uszkadzamy także skórę, dodatkowo wzmacniając jeszcze strukturę poszczególnych włosków. Rosną one gęściejsze, mocniejsze i trudniejsze do usunięcia.

Usuwanie włosków
Usunięcie nadmiernego owłosienie jest istotne z wielu powodów, głównie jednak z powodu tego, żeby uzyskać gładkość, a także delikatną skórę. Chociaż mają one pewne właściwości ochronne dla naszego zdrowia, bywają dość twarde, nieco w ciemniejszym kolorze od skóry, a przez to wyglądają dość nieestetycznie. Skóra jest bardziej szorstka w dotyku, a także może to powodować znacznie szybsze puszczanie oczek w rajstopach.

Plaster z woskiem
Skutecznym sposobem na walkę, z takimi niechcianymi włoskami, jest jak się okazuje depilacja woskiem, ale nie jest to łatwe zadanie, wymaga energicznego działania, regularnych zabiegów, a także pielęgnacji, także po jej zastosowaniu. Zlecenie tego zadania specjalistom, ma wiele zalet. Po pierwsze wiedzą oni, jak pozbyć się nadmiaru włosów i to w dość skuteczny sposób. Po drugie, mając już jako takie doświadczenie w tej kwestii działają nieco bardziej dokładnie, niż osoba robiąca podobne zabiegi sama w domu. Po trzecie fachowcy udzielają rad, jak postępować także po depilacji woskiem, a także jakich preparatów używać aby opóźniać ponowne ich odrastanie, a także jak dbać o swoją skórę nóg, aby były one gładkie.