Zaznacz stronę

My kobiety dokładnie wiemy, co to znaczy od czasu do czasu mieć zimową depresję, albo złapać przysłowiowego „doła”. To wtedy nic nam się nie chce, albo chce się wyłącznie wysiąść z tego pociągu, które nazywa się „życiem”.

Chciałoby się uciec na koniec świata, aby tam chociaż przez chwilę, pobyć samemu, mieć wokół siebie ciszę, spokój, robić to co się chce i jak się chce, wyglądać pięknie, móc się zrelaksować. To mogą być symptomy przemęczenia, albo co gorsza, zapominania o sobie z powodu nadmiaru obowiązków, nadmiaru odpowiedzialności, a także zwykła huśtawka nastrojów spowodowana czasem tylko zmianami hormonalnymi. Zdarzyć się może każdemu, ale kobietom zdarza się nieco częściej niż mężczyzną, a to wymaga sposobów na radzenie sobie z takimi, małymi, albo większymi kryzysami.

Czekolada i tort
To chyba dwa najskuteczniejsze sposoby, na radzenie sobie z nadmiarem stresu, brakiem odpowiedniego nastawienia do siebie, poczuciem bycia przytłoczonym, a także na uzupełnienie braku cukrów prostych, gdyż w wyniku negatywnych myśli, jego poziom faktycznie bywa zachwiany i to mocno wskazuje na jego brak we krwi. Zjedzenie kawałka tortu, albo rządka czekolady, koniecznie mlecznej i słodkiej, albo z bakaliami, bo te chociaż mają dobroczynne dla nas składniki, spowodować może kolejną frustrację, poczucie winy, albo chęć odchudzania się, bo od tego się tyje. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na trochę zapomnienia, ale słodycze uzależniają, a w dodatku cukry proste, sprawiają że w naszym ciele jest znacznie więcej toksyn.

Nowa fryzura
To chyba jeden z jeszcze lepszych sposobów na poradzenie sobie ze smutkami, a także sprawienie, że poczujemy się lepiej oraz zaczniemy trochę bardziej akceptować swój wygląd. Dobrze dopasowana do twarzy fryzura, może sprawić cud, a także nie spowodować skutków ubocznych, takich jak tycie, czy zafundowanie sobie toksycznych substancji w jelitach, ma to więc swoje dobre strony. Można więc zauważyć, że jeśli potrzebny jest wypoczynek, a także ucieczka od świata oraz pobycie gdzieś w samotni, to zadbanie o własną urodę, może być jak najbardziej pożytecznym pomysłem.