Zaznacz stronę

To dzięki temu, że każdej nocy oddajemy się przysłowiowym „objęciom Morfeusza”, bo tak mówi się o śnie, możemy cieszyć się nie tylko dłużej młodym wyglądem skóry, ale także jako takim zdrowiem, a także funkcjonować przez kolejne dni, miesiące i lata. Sen, to najlepszy z kosmetyków, ale aby był zdrowy potrzeba wiele elementów połączyć ze sobą w jedną całość.

Głęboki sen
Nie zawsze śpimy z taką samą intensywnością, czasem sen może być o wiele płytszy, a innym razem znacznie bardziej głęboki. To właśnie o taki głębszy sen chodzi nam najbardziej, gdyż ma on za zadanie zregenerować nam wszystkie komórki naszego ciała, a także w pełni pomóc nam zrelaksować się.

Zdrowe powietrze wokół
Na jakość naszego snu, ma wpływ także świeżość powietrza, jego czystość, a także pozbawianie go szkodliwych substancji, jakimi mogą być na przykład zarodniki pleśni, które powstają w miejscach narażonych na zawilgocenie, a także zaatakowanych przez pleśniowe grzyby. W ostatnim czasie modne stało się stosowanie nawilżaczy powietrza, kiedy jest ono zbyt suche zimą, bo grzeją je nadmiernie kaloryfery, a także stosowanie tak zwanych osuszaczy jeśli latem, albo jesienią nagromadzi się w nim za dużo wilgoci na która wpływ mogą mieć znaczne opady deszczu i utrzymująca się tego rodzaju aura.

Wygodne łóżko
To już kolejna kwestia, która może stanowić o tym, czy sen będzie należyty, czy nie. Wygodne nie znaczy wcale przesadnie miękkie, ale powinno dopasowywać się do naszego ciała, w taki sposób, żeby dać nam możliwość wyspania się. Najlepsze będzie niezbyt twarde i niezbyt miękkie jednocześnie.

Dobra poduszka
Dobra poduszka, to nie tylko taka, jaką lubimy, ale także zapewniająca dobre ułożenie głowy podczas snu, gdyż jeśli będzie ona za wysoka. To może to spowodować nocne chrapanie, a to nie jest zdrowe, podobnie zbyt niska, też może być przyczyna złego oddychania, a to spowodować może częste budzenie się i niezbyt dobre wyspanie się.

Czysta pościel
Jakość pościeli może mieć wpływ zarówno na nasze samopoczucie, na nasz sen, ale także na całe nasze ciało i jego skórę, gdyż tylko w czystej pościeli można dobrze wypocząć, a skóra nie będzie narażona na zbytnie ilości bakterii, które znajdują się w kurzu i źle wpływają na nasz układ oddechowy.