Zaznacz stronę

Niektórym się wydaje, że bycie piękną ma znaczenie tylko na wieczorne wyjście. To znaczy, że chodzić może o chwilową zmianę wyglądu na lepszy. Tak to jednak nie działa, a przynajmniej nie powinno, bo może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Więcej pożytku zyskują osoby dość regularnie o siebie dbające. A mogą to być niewielkie, osobiste starania o to, żeby być pięknym i zadbanym w każdym czasie.

Ranek
To czas, kiedy wychodzi się do pracy, albo idzie do sklepu zrobić zakupy, żeby przygotować obiad dla rodziny. Może się też okazać, że dzień jest wolnym od zajęć, bo wszystko jest załatwione na tyle, że można się wybrać z przyjaciółkami na zakupy po butikach. Takie zakupy, też są ważne i mogą być przydatne dla chwili wytchnienia i oderwania się od codziennych obowiązków.

Popołudnie
To czas w którym, obiad już został zjedzony, ale nie można sobie pozwolić na bycie zbytnio potarganą, trzeba wyglądać należycie i warto wtedy się ponownie uczesać, albo pójść do łazienki i przypudrować nosek. Tam można także poprawić makijaż i podkreślić rzęsy, dodać cienie na powieki, a potem podkreślić szminką usta, ale niezbyt mocno, bo to dobre dopiero na wieczór.

Wieczór
To czas zabawy i romantycznych kolacji, wtedy można już zrobić sobie nieco mocniejszy makijaż, no chyba że okazja jest jakaś bardziej szczególna, wtedy można zdecydować się na pójście do stylistki, a nawet makijażystki, po to żeby wypaść naprawdę dobrze.

Noc
Nocą raczej się śpi, a sen to najlepszy kosmetyk, jeśli jednak zabawa wieczorna nieco się przedłuży, to także w nocy należy olśniewać swoim wyglądem, co jakiś czas podkreślając swój makijaż, korzystając z lusterka i kosmetyków.

Te wszystkie porady zadziałają, ale tylko jeśli chodzi się regularnie do fryzjera, bo włosy dzięki temu łatwiej można sobie samemu układać. Natomiast cera i uroda, to kwestia zabiegów odnowy, na nie także warto poświęcać swój czas i to dość regularnie. Malowanie się samemu można opanować do perfekcji, ale żeby to zrobić trzeba tylko stale i odważnie ćwiczyć.