Zaznacz stronę

Po tygodniu pracy, zarówno zawodowej, jak tez tej związanej z obowiązkami domowymi, takimi jak gotowanie, sprzątanie, wychowywanie dzieci oraz pranie itd. dobrze jest zrobić sobie trochę wolnego i przeznaczyć ten czas wyłącznie dla siebie. Chodzi nie tylko o sam fizyczny odpoczynek, ale także o możliwość regeneracji sił oraz zastanowienia się nad sobą samym i nad własnym planem na przyszłość, ot choćby na przyszły tydzień.

Nowe ciuchy
Jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu, czasem dość kosztownym jest kupowanie nowych ciuchów, albo chodzenie po sklepach. Ma się okazję do tego, żeby nieco inaczej się ubrać, albo umalować i wybrać z przyjaciółkami na oględziny.
Wiadomo, ze co jakiś czas pojawiają się nowe okazje, nowe modele bluzek, modniejsze szpilki i ciekawsze spodnie. Także być może uda się wybrać coś nowszego, lepszego i w dodatku w okazyjnej cenie.

Wizyta u fryzjera
To kolejny poprawiacz nastroju, ale także dobry plan, na wolny weekend. Warto jednak dokładnie dowiedzieć się, kiedy można przyjść do swojego, ulubionego salonu urody, gdyż fryzjer też człowiek i też się mu czasem należy wolny weekend. Załóżmy więc, że będzie to w piątek do południa. Samo już umycie włosów w salonie fryzjerskim może być ciekawą formą na relaksację, gdyż towarzyszy mu masowanie głowy, a to sprzyja poprawie samopoczucia oraz uspokojeniu ogólnemu i poprawia jakość skóry, także twarz, dzięki temu odzyskuje blask.

Zabiegi pielęgnujące
To nieco bardziej czasochłonne zajęcia, a przez to także ważne do zaplanowania wcześniej. Może to być wielogodzinne spędzenie czasu w salonie urody, który ma za zadanie, pomóc nam dokonać odnowy biologicznej. Nakładanie maseczek, które odpowiednio zostały przygotowane, do dopiero któryś z etapów całego czasu odnowy. Najpierw trzeba pozbyć się tego co stare, zniszczone i niedobre, czyli złuszczyć naskórek, aby mógł pojawić się nowszy, lepszy i dzięki temu nastąpiła odnowa biologiczna. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla skóry twarzy, ale także reszty ciała, a już na pewno niektórych jego części, takich bardziej i mniej widocznych.