Zaznacz stronę

Trenując różnego rodzaju sporty, lub ogólnie będąc osobą aktywną, niestety musimy być również świadomi, że maksymalizując swoje starania, pojawią się pewne problemy z naszym organizmem i nie musimy od razu martwić się o wszelkie ciężkie kontuzje, ponieważ to kwestia naszej ostrożności i odpowiedniego rozciągania się, rozgrzewki i innych czynników, które zaniedbane mogą przysporzyć nam wielu problemów. Pierwszą rzeczą, która powodować będzie u nas dyskomfort, są zwykłe odcisku pojawiające się zarówno na naszych dłoniach i stopach, w zależności od tego jaką dyscyplinę sportu będziemy uprawiać.

Oczywiście musimy mieć stuprocentową pewność, że coś co pojawiło się na naszych dłoniach i stopach to odcisk spowodowany wzmożonym wysiłkiem do którego nasza skóra i organizm nie są przyzwyczajone, a jeśli nie mamy takiej pewności, najlepszym i jedynym sensownym rozwiązaniem będzie udanie się do dermatologa. Jeśli jednak są do odciski, najlepiej jest na jakiś czas zrezygnować z danej czynności i zwyczajnie nawilżać to miejsce, żeby skóra się nie łuszczyła, w szybkim tempie odciski powinny zniknąć. W aptekach znajdziemy specjalne kremy i maści pomagające się tym procesom, więc jeśli mamy dostęp do takich rozwiązań, warto jest z nich korzystać. Jeśli problem pojawia się na rękach, warto stosować różnego rodzaju rękawiczki, oczywiście jeśli tylko mamy taką możliwość, ponieważ w przypadku siatkówki i koszykówki, będzie to niestety działanie bardzo niepożądane, lecz po kilku miesiącach regularnych treningów, problem powinien ustać. Natomiast jeśli pojawia się on na stopach, jedynym rozwiązaniem będzie zmiana butów na wygodniejsze.Po samym wyleczeniu problemu, należy systematycznie ścierać zrogowaciały naskórek i dbać o odpowiednie nawilżenie, dzięki temu zapobiegniemy wielu problemom.

Tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie, czy można odciski przebijać, wszyscy lekarze specjaliści zgodnie powiedzą nam, że nie, ponieważ pod warstwą naskórka i pęcherza znajduje się rana, a my ją zwyczajnie otworzymy.