Zaznacz stronę

Od czasu do czasu, warto jest się zrobić „na bóstwo”, ale tak dla samej siebie. Może to mieć ogromne znacznie dla psychiki, jeśli czujemy się piękne, możemy także czuć się nieco bardziej wartościowymi osobami, a także mieć na uwadze swoją atrakcyjność. Takie dbanie o wygląd zewnętrzny może skutecznie poprawić nastój na dłużej, jeśli efekty uda się na dłużej zatrzymać.

Problemy z paznokciami
Problemu mogą być różnego rodzaju, a takie najbardziej popularne, to łamiące się paznokcie. Tak bywa jeśli są one dość cienkie, albo osoba nie odżywia się dość należycie, a w jej diecie brakuje odpowiednich substancji odpowiadających za strukturę włosów i paznokci. Bywa, że ten problem da się rozwiązań na przykład przez regularne robienie sobie tipsów w salonie odnowy. Wykonywane tam paznokcie są nie tylko piękne, ale także znacznie twardsze od naturalnych gdyż wykonywane są one z akrylu. Akryl, to taka substancja trochę przypominająca plastik w swojej strukturze, ale jedno jest w niej lepsze, można ją dowolnie formować, a także dodatkowo utwardzić za pomocą ogrzewania pomalowanych już paznokci.

Kolorowe, czy jednobarwne?
Moda się zmienia, tak jak zmieniają się trendy odzieżowe, tak też zdobienie paznokci może być stosowane w różnych wariantach. Są chwile, kiedy mamy także różne nastroje, takie jak potrzeba szokowania innych, wtedy warto wybrać bardziej kolorową opcję, ale jeśli szykujemy się na bardziej poważną imprezę, albo jubileusz, warto wybrać coś bardziej klasycznego, ale może też dodatkowo zdobiącego. Może to być na przykład klasyka gatunku, czyli malowanie ich w jednym kolorze, jasnym, perłowym, albo beżowym, z wyeksponowaniem górnej części, tak aby wyglądały one dość naturalnie, ale nie zaszkodzi jeśli zostanie tam dołożona cyrkonia, która będzie ładnie połyskiwać w czasie uroczystości. Na mniej poważne okazje, można zdecydować się na tak zwany mix, czyli pomalowanie każdego paznokcia na inny kolor. Takie opcje mogą być dobre, na przykład na wypad do dyskoteki, albo na biwak z przyjaciółmi, kiedy można pozwolić sobie na beztroskie szaleństwa.