Zaznacz stronę

Zastanawiający może być fakt, czym takie zabiegi prowadzone w salonie odnowy biologicznej różnią się od takich, przeprowadzanych w domu? Okazuje się, że wieloma istotnymi różnicami, dlatego ich koszt jest trochę wyższy, ale czy tak jest naprawdę.

Wysoka cena urządzeń
Wysokiej klasy urządzenia do masaży, a także wyposażenie salonów urody, to dość spore wydatki, a do tego także widza i doświadczenie samych pracowników, czy też osoby prowadzącej taki salon, to lata praktyki oraz różnych szkoleń i odwiedzanych targów tematycznych. Chodzi przecież o to, aby być nowoczesnym oraz posiadać jak najbardziej nowoczesne sprzęty, a także nadążać za trendami rynkowymi i sprostać oczekiwaniom kobiet i mężczyzn, którzy coraz częściej także korzystają z zabiegów odnowy biologicznej.

W domu, to tylko namiastka
Przeprowadzać zabiegi w domu można na przykład domowymi sposobami, biorąc pod uwagę jak wiele jest przepisów na maseczki do twarzy na przykład z twarogu, malin, albo plasterków ogórka, można coś zadziałać w kierunku poprawy swojej cery, ale jest to zawsze dość ryzykowne, gdyż może powodować alergie skórne, a także zostać nie wykonane poprawnie. Kwestia zepsucia jedzenia, to też niezbyt moralne podejście, ale stosowanie kosmetyków wysokiej jakości, także takich jak maseczki do samodzielnego wykonania, to też nie zawsze dobry pomysł.
Odnowa skóry wymaga wielu czynników, takich jak jej oczyszczanie, nawilżanie, a także odżywianie, a nie jest to łatwe zadanie do wykonania w pięć minut, dlatego zabiegi w SPA trwają nieco dłużej.

Dodatkowe walory
Dodatkowymi zaletami stosowania zabiegów w salonach do tego przeznaczonych jest panująca tam atmosfera, czyli możliwość pełnej relaksacji, na którą rzadko mamy czas sobie pozwolić, a jeśli zdecydujemy się na regularne wizyty i będziemy za nie płacić, to wtedy okaże się konieczne oddawanie się chwilom refleksji po to tylko, aby móc poprawić jakość swojego ciała. To się opłaca, bo oprócz samego zabiegu, zyskuje się jeszcze czas wypoczynku, a także masażu, bo także w czasie zabiegów oczyszczania skóra jest delikatnie masowana.