Zaznacz stronę

Wiele osób, które nie korzystają z salonów piękności, ani urody, czy nawet rzadko chodzą do fryzjera uważa że tak to można, iść do fachowców, a potem wyjść i być piękniejszym. Tymczasem, tak faktycznie nie jest, a już na pewno nie do końca…

Na czym to polega?
Niektórzy twierdzą, że nie ma kobiet brzydkich, ale istnieją tylko niezadbane, albo za mało dbające o siebie. Czy musi to oznaczać ciągłe stanie przed lutrem, czy może bardziej chodzi tu o szczegóły? Okazuje się, że chodzi o szczegóły, a to cała ich masa składa się potem, na efekt końcowy. Nie tylko naturalna uroda jest tu ważna, ale może być pomocna. Chodzi też o umiejętność wydobycia tego, co ma się wyjątkowego, na zewnątrz, a ukrywanie niedoskonałości. Te trzeba potrafić dobrze zamaskować, aby były one mało wyraźne, a nawet z czasem można się ich pozbyć.

Zbędne owłosienie
Pojawia się ono wszędzie, tam gdzie nie powinno, na przykład nad brwiami, które należy depilować dla zachowania regularnych kształtów brwi i ładnej oprawy oczu. Ten problem dotyczy kobiet, mających dużo hormonu, nazywanego testosteronem, ale regularne depilowanie tego typu miejsc, może się przyczynić do osłabienia struktury takiego zbędnego owłosienia. Możliwe jest też stosowanie zabiegów, mających na celu pozbycie się cebulek, a nie tylko samych włosków.

Utrzymanie dobrego stanu rzeczy
Dbanie do siebie, to zadanie polegające na utrzymywaniu ciała w dobrej kondycji fizycznej, przez aktywność ruchową, a także zdrową żywność, stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych w miarę regularnie, a także samodzielne wspieranie ich przez swoją kontrolę oraz na przykład stosowanie peelingów oraz wysokiej jakości kosmetyków, ale także poprzez wyrzucenie z szafy złych i źle dopasowanych ciuchów. Tylko, takie które mogą podkreślić figurę, to znaczy wyeksponować, to co piękne są warte ich posiadania, bywa też że lepiej wygląda się w określonych kolorach, a w innych nie powinno się w ogóle chodzić, aby nie tracić własnego, naturalnego wdzięku. Wygodne ciuchy też są ważne, gdyż zbytnio obcisłe, mogą uciskać zbytnio niektóre partie ciała, a nawet powodować choroby, trudne do wyleczenia.