Zaznacz stronę

Przetłuszczające się włosy potrafią się przyczynić do niemałej frustracji. Nadmiar wydzielanego sebum sprawia, że włosy znacznie trącą na urodzie a ich właścicielka – na pewności siebie. Czy możemy coś zrobić, żeby nasze włosy zawsze wyglądały lekko i świeżo?

Przede wszystkim pielęgnacja

Jeśli mamy kłopot z przetłuszczającymi się włosami, powinnyśmy pielęgnować je we właściwy sposób. Włosy ze skłonnością do przetłuszczania w razie potrzeby można myć nawet codziennie. Warto starannie wybrać przeznaczony do tego preparat. Szampon z dużą ilością agresywnych detergentów może mocno przesuszyć włosy i skórę głowy, na co mogą zareagować paradoksalnie dużo większym wydzielaniem łoju. Warto pamiętać też o tym, że  odżywkę na włosy ze skłonnością do przetłuszczania nakładamy tylko na końcówki włosów, aby nie obciążać obciążonej już skóry u ich nasady.  Odpowiednie preparaty do pielęgnacji problematycznych włosów z pewnością doradzi nam fryzjer. Warszawa, jak każde duże miasto,  jest bogato zaopatrzona w szeroką gamę kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych, bez problemu znajdziemy więc potrzebne nam specyfiki.

Bądź przebiegła

Jeśli masz kłopot z przetłuszczającymi się włosami, powinnaś opanować kilka przydatnych sztuczek. Po pierwsze włosy powinny być odpowiednio ostrzyżone. Fryzura powinna być  ukształtowana tak, by włosy u nasady unosiły się, w miarę możliwości nie dotykając do skóry głowy. Odpowiednie strzyżenie zapewni tylko doświadczony fryzjer. Warszawa na szczęście może poszczycić się wieloma profesjonalnymi salonami.

Po drugie miej w zanadrzu preparat do szybkiego odświeżenia fryzury, tzw. „suchy szampon”. Taki kosmetyk pozwoli szybko i łatwo odświeżyć przetłuszczone pasma, nadając im wygląd świeżo umytych.

Pamiętaj, żeby umyte włosy starannie spłukiwać dużą ilością letniej wody. Zbyt ciepła lub zbyt gorąca woda może pobudzić pracę gruczołów. Czasami okazuje się, że już sama rezygnacja z robienia tradycyjnego „turbanu” z ręcznika może zlikwidować problem przetłuszczania się pasm.