Zaznacz stronę

Paznokcie to chyba jeden z najbardziej delikatnych elementów naszego organizmu, nie więc nic dziwnego, że często kobiety które planują zapuścić je ładne i długie, mogą mieć z nimi problemy i dmuchają na nie dosłownie z każdej strony. Jednak zastanówmy się, dlaczego jedne osoby mają o wiele bardziej łamliwe paznokcie od drugich i w jaki sposób zapobiec temu w przyszłości.

Po pierwsze i chyba najważniejsze, problemem może być niewystarczająca ilość witamin i składników odżywczych, które mają wpływ nie tylko na naszą sylwetkę i samopoczucie, ale również na włosy, zęby, kości i paznokcie. Jeśli mamy problem z łamliwością, może okazać się, że ilość danych witamin jest niewystarczająca, a doskonałym wyborem dla nas będzie zakup ich w aptece, lub zmiana nawyków żywieniowych. Kolejnym przykładem powodów na łamliwe paznokcie, będzie chociażby ich kontakt z chemią domową i przemysłową, która bez dwóch zdań należy do najbardziej szkodliwych. Jeśli zmuszeni jesteśmy zmywać naczynia, czyścić podłogi, lub zwyczajnie sprzątać w swoim domu, a nie chcemy powodować wysuszenia skóry naszych dłoni i łamliwości paznokci, doskonałym wyborem będzie korzystanie za każdym razem z gumowych rękawiczek. Nie należą one do drogich i nie są również uniwersalne, powodować mogą jedynie niewielki dyskomfort, jednak po pewnym czasie użytkowania, powinniśmy się już do nich przyzwyczaić. Częsta zmiana kolorów paznokci i kontakt z wszystkimi środkami służącymi do usuwania lakieru, również może być powodem do łamliwości, więc na jakiś czas warto tego typu działania ograniczyć. Jeśli korzystamy z wyrobów tytoniowych, powinniśmy je obowiązkowo odstawić, ponieważ w innym wypadku wszystkie nasze starania pójdą na marne.

Jeśli nie palimy papierosów, nie nadużywamy alkoholu, ograniczyliśmy kontakt z lakierami i domowymi detergentami, a w dalszym ciągu jednak borykamy się z problemem, warto nabyć w aptece wapno i zbilansować nieco bardziej swoją codzienną dietę, która często jest zbyt uboga w wartości odżywcze niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu.