Zaznacz stronę

Co jakiś czas powinno się robić porządek z włosami, może to być małe strzyżenia, ale także całkowita zmiana fryzury oraz image. A może tym razem, będzie to koloryzacja? W dobrym salonie odnowy doskonale wiedzą, co będzie dobre, a tym bardziej, jak można zaskoczyć bliskich swoim, nowym uczesaniem. Strzyżenie poprawia też zdrowie włosów, warto o nie zadbać, także zimą, gdy narażone są na bardziej ekstremalne warunki.

Co wpływa na fryzurę?
Praktycznie wszystko i mróz i śnieg, a także słońce oraz deszcze. Najgorzej jest jednak zimą, bo wtedy bywa, ze konieczne jest noszenie czapki. I tu zwracam uwagę osobom, które do tego tematu podchodzą, jako do „zła koniecznego”. Nie chodzi tu o uprzykrzanie życia, ale o zdrowy rozsądek, a brak czapki skutkować może ciągłymi przeziębieniami, a także problemami z chorobami zatok, które dość ciężko się potem leczy. Czapka może stać się czymś przyjaznym, jeśli odpowiednio się do tego podejdzie i wybierze, jakiś fikuśny model, ale pasujący do kształtu twarzy i w najnowszym trendzie.

Więcej ciuchów, bardziej potargane włosy
Tak to już jest, że nosząc więcej na głowie zimą, oprócz czapki, jeszcze kaptury, a także przeciąganie przez nią swetrów z golami i większej ilości koszulek niż latem, powodować może, że bardziej się one plączą, częściej łamią, a także elektryzują. I tu pojawiać się może błędne myślenie, że zimą należy mniej dbać o włosy, bo mniej je widać. Tymczasem, powinno być zupełnie na odwrót, bo włosy są bardziej zaniedbane, a przez to zaczynają się rozdwajać, dlatego powinno się zimą chodzić do fryzjera częściej, aby na cieplejsze dni łatwiej było im przywrócić świetny wygląd, a także zagwarantować sobie, że będą one bardziej mocne i po prostu zdrowsze.

Praktyczne podejście
Nieco krótsza fryzura, pomoże zmieścić się włosom pod czapką, ale także spowoduje że urosną nowe, nieco mocniejsze i mniej zniszczone. Kolejną zaletą może się okazać masaż głowy podczas mycia, on także wpływa na poprawę krążenia. A to może być korzystne zwłaszcza zimą, a także dla samych, zadbanych przez to włosów.