Zaznacz stronę

Zawsze jeśli tylko zaczyna coś złego dziać się z naszym organizmem, jesteśmy w stanie samodzielnie to ocenić i zobaczyć po naszej skórze, zębach, a nawet cerze na twarzy. Jeśli będziemy dokładnie i skrupulatnie obserwować nasz organizm, możemy zauważyć każdą, nawet najmniejszą zmianę, a jeśli tylko zasięgniemy odpowiedniej wiedzy w sieci na temat objawów, lub skonsultujemy się z profesjonalnym lekarzem, możemy szybko dowiedzieć się, co dane zmiany oznaczają, a dzięki temu już będziemy wiedzieć jak je wyeliminować.

Doskonałym przykładem może okazać się płytka paznokcia, ponieważ za jej pomocą bez większego problemu jesteśmy w stanie ocenić nie tylko stan zdrowia, ale również brak potrzebnych witamin, lub chociażby nasze przyzwyczajenia i nałogi. Zacznijmy może od najważniejszej zmiany, która jest powszechnienie znana, za pomocą paznokci możemy zauważyć, czy dana osoba korzysta z wyrobów tytoniowych i pali papierosy, ponieważ pod wpływem takich środków, płytka paznokcia żółknie dość mocno, a po kilku latach palenia, zmiania kolor na bardzo intensywny i nieprzyjemny dla oka. Znerwicowanie i dużą ilość stresu zazwyczaj zauważymy po obgryzionych paznokciach, jednak to jest raczej tik nerwowy, który zawsze możemy wykluczyć, jednak stres, nerwy i brak podstawowych witamin, może na tyle osłabić nasze paznokcie, że zwyczajnie będą one bardzo kruche i łamliwe. Zobaczyć można to po tym, że kobiety które pracuje w dużych korporacjach i zasiadają na wysokich stanowiskach, bardzo rzadko mają zadbane i długie paznokcie Nie chodzi tutaj wcale o walory estetyczne, ponieważ wiadomo, że dobrze i subtelnie dobrany lakier, wygląda również elegancko, zwyczajnie nie są one w stanie opanować sytuacji z łamliwością i nawet minimalna długość staje się problemem.

Oczywiście brak witamin również może okazać się w formie różnych plamek występujących na paznokciach, lub mogą one zmieniać swój odcień, a jeśli tylko widzimy, że coś się z nimi dzieje, warto od razu szukać rozwiązania naszego problemu, ponieważ może okazać się, że jest on o wiele większy niż nam się to wydaje.