Zaznacz stronę

Paznokcie to bardzo wrażliwy element naszego ciała, o czym świadczyć mogą chociażby wszelkie urazy, gdzie nawet niewielkie uderzenie po pierwsze bywa bardzo bolesne, a dodatkowo prowadzić może do odejścia naszego paznokcia i jego nową odbudowę, co do przyjemnych nie należy. Większość Pań chętnie zapuszcza długie paznokcie i bardzo mocno o nie dba, ponieważ wygląda to bardzo atrakcyjnie i jest doskonałym dopełnieniem naszego wyglądu, jednak im są one dłuższe, tym częściej możemy spodziewać się różnego rodzaju pęknięć. Co robić w takiej sytuacji? Czy mamy możliwość ratowania swojego paznokcia, bez konieczności ścinania wszystkich? Oczywiście jeśli tylko się postaramy, bez większego problemu uda nam się wszystko uratować.

Po pierwsze czego będziemy potrzebować? Tutaj może być to zaskakujące, ale nie musimy wcale wydawać pieniędzy na żadne akcesoria i artykuły, a wszystko co nam potrzebne, znajdziemy w swoim domu! Potrzebne nam będą między innymi nożyczki, torebka herbaty, lakier bazowy i lakier finalny kolorowy. W pierwszym etapie, wsypujemy herbatę z naszego woreczka i wycinamy niewielki kawałek, który musi pasować do naszego paznokcia, warto również zabezpieczyć się pęsetą, ponieważ pewnie domyślamy się, że wszystkie elementy są bardzo drobne. Jeśli już mamy odpowiednio przycięty kawałek torebki po herbacie, umieszczamy go tak żeby nie wychodził poza płytkę naszego paznokcia, jeśli już uda nam się to zrobić, wystarczy polakierować go bezbarwnym lakierem bazowym, który będzie pełnił rolę kleju i utwardzacza. Po wyschnięciu tej warstwy, możemy przejść już do użycia odpowiedniego dla nas koloru.

Efekt końcowy z pewnością nas zaskoczy, ponieważ nasz paznokieć będzie wyglądał jak nowy, a naszego łącznika, czyli torebki po herbacie nie będzie nawet widać. Pęknięty paznokieć nie jest dramatem, nawet jeśli szykujemy się na bardzo ważne wydarzenie, na którym musimy wyglądać doskonale w każdym celu, wystarczy jedynie chwilę pomyśleć, lub poszukać ciekawych rozwiązań w sieci, więc jeśli jesteśmy w potrzebie, to zaczynamy działać!