Zaznacz stronę

Dobrze dobrana fryzura może zdziałać cuda z naszym wyglądem. I odwrotnie – niewłaściwie dobrane cięcie może skutecznie nas oszpecić. Każda z nas ma inny kształt twarzy. Można mieć twarz owalną, kwadratową, w kształcie serca… fryzurę do każdej z nich dobierze dobry fryzjer. Praga oferuje sporo salonów fryzjerskich, ale warto poszukać tego jedynego

Znajdź swój kształt twarzy

Każdy człowiek jest inny i nasze twarze są różne. Jak dobrać fryzurę do rysów tak, by wydobyć ich całe piękno  i ukryć pewne niedostatki urody? Przede wszystkim trzeba znać swój kształt twarzy. Za ideał uważana jest twarz owalna. Pasuje do niej niemal każda fryzura. Nieco mniej doskonała jest twarz pociągła i prostokątna. Posiadaczki takich rysów powinny wybrać proste włosy z dość sługą grzywką lub wszelkiego rodzaju boby. Niewskazane są krótkie fryzurki z krótkimi bokami.  Twarze trójkątne i w kształcie serca charakteryzują się spiczastym, zdecydowanym podbródkiem. Taki kształt twarzy wygląda zdecydowanie niekorzystnie z prostą grzywką lub w ogóle bez niej, gdyż przy spiczastym podbródku czoło wydaje się szerokie. Najlepiej zdecydować się na wycieniowaną, zdecydowaną fryzurkę. Okrągła twarz wymaga optycznego wysmuklenia. Korzystne będą tu odważnie wycieniowane fryzury, wszelkie pazurki i asymetrie. Jeżeli posiadaczka okrągłej twarzy zdecyduje się na grzywkę, powinna to być grzywka na skos.

Odkryj swoją urodę

„Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety zaniedbane” mawiała Coco Chanel. Odpowiednia fryzura dobrana do naszego kształtu twarzy sprawi, że zwyczajna twarz może stać się piękna i interesująca. Ten mechanizm działa też w drugą stronę – źle dobrane uczesanie sprawi, że będziemy mniej atrakcyjne. Nie bez znaczenia jest też kolor włosów. Jeśli same nie umiemy dobrać właściwego kształtu fryzury, poprośmy by doradził nam doświadczony fryzjer. Praga to takie miejsce gdzie z łatwością znajdziemy odpowiedniego dla siebie stylistę. Idąc do fryzjera warto wziąć ze sobą zdjęcie wymarzonej fryzury i razem z fachowcem dopasować ją do siebie.