Zaznacz stronę

Chodzenie do fryzjera ma wiele różnych aspektów, jednym z nich jest niewątpliwie poprawa samopoczucia. Bo zrobienie ładnej i nowej fryzury przez fachowca, sprawia że czujemy się lepsi, wartościowsi, a także zwyczajnie piękniejsi. Pielęgnacja włosów wymaga mycia oraz strzyżenia ich co jakiś czas, dlatego często będąc u fryzjera zdaje się mu wiele pytań na tematy związane z prawidłowym dbaniem o włosy i skórę głowy.

Oto kilka rad:

1. Walka z łupieżem, jak się go pozbyć?

Tak naprawdę łupież, to są kwestie związane nie tyle z włosami, co ze skórą głowy. Może się okazać, że osoba mająca problemy tej natury, źle dobiera szampon do swojego rodzaju włosów, zmieniła go w ostatnim czasie, albo co gorsza ma alergie na jego składniki. Tak naprawdę do prawidłowej pielęgnacji włosów potrzebne jest określenie rodzaju skóry głowy, a może ona być sucha, albo tłusta. Sucha skóra wymaga stosowania większej ilości nawilżaczy, czyli w tym przypadku po każdym myciu należałoby zadbać o dodatkowe nawilżenie włosów, stosują na przykład balsam. W przypadku skóry tłustej, włosy często się przetłuszczają, przez to wymagają częstszego mycia oraz stosowania szamponów wysuszających, to znaczy przeznaczonych do włosów tłustych. Podobnie jak w przypadku cery, może się okazać że skóra głowy jest mieszana, wtedy najtrudniej jest dobrać odpowiedni szampon, ale pomóc może odpowiednie strzyżenia. Wracając jednak do problemu walki z łupieżem, to istnieją środki domowe, takie jak ostatnie spłukiwanie włosów wodą z sokiem z cytryny, które ma pozwolić na pozbycie się problemu i przy długotrwałym stosowaniu może rzeczywiście pomóc. Czasem konieczne może być też sięgnięcie po szampony z apteki, bo te gwarantują wysoką skuteczność, uzyskać szybszy efekt, a także o czym nie wszyscy wiedzą pozbyć się problemów skórnych wywołujących łupież.

2. Włosy tłuste u nasady głowy, jak to zmienić?

To jest dość łatwe do poprawienie, wystarczy wybrać się do fryzjera i poprosić o przerzedzenie włosów w górnej części, ale z zachowaniem długości, tego rodzaju strzyżenie możne skutecznie podnieść fryzurę i to na dłużej, włosy staną się też lżejsze i łatwiejsze do mycia.

3. Jak prawidłowo myć włosy?

Tak naprawdę powinno się je myć w podobny sposób jak u fryzjera, ale samodzielnie jest to niemożliwe do wykonania, więc można po prostu regularnie chodzić do fryzjera. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca i nie zimna, mycie zbyt ciepłą wodą, może spowodować częstsze przetłuszczanie się włosów. Jeśli chodzi o kwestie użycia szamponu, to na mokre włosy nanosi się jego niewielką ilość, mieszczącą się na dłoni, a potem energicznie, ale delikatnie szoruje całą skórę głowy, najważniejszą czynnością jest jednak spłukiwanie włosów po umyciu, powinno się to robić aż do momentu całkowitego spłukania powstałej piany w przeciwnym wypadku, może pojawić się łupież, swędzenie skóry oraz inne problemy dermatologiczne.